ערב הוקרה ותודה לכבוד פרישת השופטות שרה שדיאור ויפה שטיין! - לשכת עורכי הדין ירושלים

עשוי לעניין אותך בנוסף :

ערב הוקרה ותודה לכבוד פרישת השופטות שרה שדיאור ויפה שטיין!

Financial Analyst

שמחנו לארח בבית הפרקליט ערב פרישה לכבוד כבוד השופטות שרה שדיאור ויפה שטיין, אשר פורשות אחרי שנים רבות של שפיטה ותרמו תרומה משמעותית לעיצוב דמותו הנוכחית של בית הדין לעבודה בירושלים.

את הערב הנחה עו”ד אילן קמינצקי, יו”ר משותף של ועדת בית הדין לעבודה במחוז פתחנו בקטע מוזיקלי של נגני האקדמיה למוזיקה. 

יו”ר ועד המחוז, עו”ד ארז צ’צ’קס הודה בפתח דבריו לשופטים ולעורכי הדין הצעירים והותיקים שהגיעו לכבד את כבוד השופטות שדיאור ושטיין, וציין כי ללשכה ולבית הדין לעבודה מערכת יחסים חמה וארוכת שנים, והוסיף שבמחוז ירושלים קיימת הרמוניה יוצאת דופן בין החברים, כולם חולקים כבוד רב לבית הדין, ושבכוונתנו להמשיך במסורת ארוכת שנים הזו.

בנימה אישית ציין עו”ד צ’צ’קס כי הוא זוכר שכעורך דין מתחיל עת הגיע להופיע בפני כבוד השופטות, היה מלווה אותו פיק ברכיים אך מה שנחרט בזיכרונו היה האנושיות והחמימות לצד קבלת הפנים העניינית והמקצועית של השופטות, דבר שנסך בו בטחון להמשך הדרך בהופעותיו בבית המשפט.

יו”ר המחוז הודה ליושבי ראש וועדת בית הדין לעבודה, עורכי הדין עמית סבג, ברכה אליגולאשוילי, אורנה נבון כהן ואילן קמינצקי על פעילותם בתחום ובארגון המפגש.

כבוד השופט אילן איטח, סגן נשיאת בית הדין הארצי לעבודה, ציין בדבריו שהיכולת לשמור על שגרה דווקא בימים קשים היא חלק מהחוסן שלנו, ומסר יישר כח למחוז ירושלים שחרף האירועים האחרונים הוא מצליח לשמור על המסורת – שזה לא מובן מאליו, דבר שמחוז ירושלים תמיד הצטיין בו, והוסיף שישנה הבנה שכולנו חולקים אותו המקצוע – לעשות משפט צדק, ולכן יש לנו אינטרס משותף לקדם את המקצוע.

בהמשך פירט על ההיסטוריה המקצועית המרשימה של השופטות שדיאור ושטיין לצד ציון אבני דרך מרכזיות בפעילותן והודה להן על תרומתן רבת השנים למערכת המשפט, לעשיית צדק ופיתוח משפט העבודה. 

נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים, כבוד השופטת שרה ברוינר ישרזדה, שיתפה מעבודתה המשותפת עם השופטות שדיאור ושטיין וציינה כי יש קסם בקשר שבין מחוז ירושלים לבית הדין לעבודה, ושנוכחות האנשים במפגש מעידה על עוצמת הקשר והערכה בין הצדדים.

עו”ד אורנה נבון כהן, יו”ר מנהל ועדת בית הדין לעבודה במחוז אמרה בדבריה כי לצד הלשכה היא מרגישה שגם בית הדין הוא סוג של בית, מקום מכבד, בו קשובים לתיק ויש תחושה של צדק, ושהשופטות שדיאור ושטיין התביעו חותם משמעותי בתחום דיני העבודה.

כבוד השופטת שרה שדיאור, הודתה בדבריה לנוכחים שהגיעו, וציינה כי העבודה בבית הדין הופכת את השופט עם השנים לקצת עובד סוציאלי, קצת פסיכולוג וקצת פעיל חברתי, והוסיפה כי לאורך השנים היה לבית הדין שיח פורה עם הלשכה – בעקבותיו דברים מסוימים שונו, ואיחלה לכולם כי ניהול ההליכים ובעיקר הפשרות יעשו בתבונה וקשב.

כבוד השופטת יפה שטיין, פירטה בדבריה את קורות פעילותה המקצועית עד להגעתה לכס השיפוט, אותם תיבלה במספר סיפורים אישיים שנצברו לאורך השנים לצד מספר שירים שנשמרו עד כה במגירה במסגרת תחביבה לכתוב שירה.

כבוד השופטת רחל בר”ג הירשברג סקרה בהרצאתה ציוני דרך בפסיקתן של השופטות שטיין ושדיאור, וציינה את ייחודן כשופטות מקצועיות, נעימות הליכות ובעלות מזג שיפוטי מרשים.

את המפגש חתם כבוד השופט, אייל אברהמי בהרצאה שעסקה בנושא “דיני עבודה במלחמה” והוסיף כי כולנו (מערכת המשפט והלשכה) רקמה אנושית אחת, שותפים לחוויה משותפת אחת לטובת הציבור, ובהתייחסו לשופטות הפורשות ציין שבתוך העומס הקיים בבית הדין, תמיד שהיה צריך להושיט יד הן היו שם ועשו זאת במאור פנים וסבלנות.

כבוד השופטות שדיאור ושטיין – אנו מודים לכן על פעילותכן רבת השנים ומאחלים לכן הצלחה בכל אשר תפנו.