מדליקים ביחד עם חברי המחוז נר שביעי של חנוכה! - לשכת עורכי הדין ירושלים

עשוי לעניין אותך בנוסף :

מדליקים ביחד עם חברי המחוז נר שביעי של חנוכה!

Financial Analyst

טקס הדלקת נר שביעי של חנוכה בבית הלשכה בהשתתפות כ 150 חברי וחברות המחוז, בניהם נשיא בית משפט השלום כבוד השופט שמואל הרבסט, כבוד השופט שמואל הרבסט, היועץ המשפטי של עיריית ירושלים עו”ד אלי מלכה, נציגי הסנגוריה הציבורית בראשות עו”ד ודים שוב וסגניתו אנה בריל, יו”ר מרחב ירושלים בהסתדרות דני בונפיל, עו”ד מוטי הרוש שופטים בדימוס ועוד. 

עו”ד מוטי חזיזה, יו”ר מנהל ועדת בית משפט מחוזי שהנחה את הערב ציין בדבריו את חשיבות הרוח, אשר מחזיקה את החברה הישראלית איתנה בימים אלה וקשר זאת לרוח החדשה המנשבת במחוז ירושלים בחודשים האחרונים הפועלת לטובת החברים. 

לאחריו ברך יו”ר ועד המחוז, עו”ד ארז צ’צ’קס שבפתח דבריו שלח איחולי החלמה לפצועים ונשא תפילה לחזרתם לשלום של החיילים והחטופים.

עו”ד צ’צ’קס הוסיף שהתקופה האחרונה מלמדת אותנו יותר מכל שהשלום מתחיל מבפנים, שכולנו קשורים זה בזה ושאיננו יכולים להרשות לעצמנו שיח מפלג.

“לצד המלחמה ישנה חשיבות רבה לשימור החוסן בעורף, ושהאחדות והפיוס ביננו קיימת ושרירה, היא תורמת רבות למורל של חיילנו בחזית” הדגיש עו”ד צ’צ’קס. 

יו”ר המחוז הודה לנשיא בית משפט השלום כבוד השופט שמואל הרבסט על שכיבד את האירוע בנוכחותו וציין שמערכת המשפט ואנחנו ציבור עורכי הדין זכינו בו, מעבר לאישיותו, הוא פועל לאיחוד ופתרון בעיות, מטה אוזן וקשוב לבעיות עורכי הדין. 

כבוד השופט שמואל הרבסט, ציין בדבריו כי הוא תמיד שמח לקחת חלק באירועי הלשכה, ושהוא מרגיש בבית ואף הזכיר כי בחדר בו התקיים המפגש הוא נבחן בעל פה.

השופט הרבסט הסביר את חשיבות מצוות הדלקת נרות החנוכה ושקיום המצווה באופן המהודר ביותר הוא הדלקת הנרות בשמן זית, “שמן יכול לשמש הן כחומר בעירה והן כחומר סיכה ממש כמו עורכי דין” אמר בהומור לצחוק הקהל. 

כבוד השופט הוסיף כי לעורכי הדין ובית המשפט יש מטרה אחת משותפת, והיא לתת שרות לציבור, וששני הצדדים עובדים בשיתוף פעולה מלא על מנת לתת את השרות המיטבי.

בסקירתו הציג כי בתקופת המלחמה ישנה ירידה של 7 אחוזים בהיקף פעילות בית המשפט, ושאורך חיי תיק ממוצע בבית משפט שלום עומד היום על 5.25 חודש.

מ”מ יו”ר ועד המחוז עו”ד יצחק גורדון, ששב מחודשיים מילואים בצו 8, דיבר על ההבדל בינינו לבין אויבנו, וציין שהיעד שלנו הוא אור, חיים ובנייה אל מול האויב שמקדש את המוות וההרס, ולכן ננצח בע”ה. 

בהדלקת הנר השביעי התכבדו, עו”ד בני גרוסמן, יו”ר ועדת תרבות ועו”ד אילן קמינצקי, יו”ר משותף ועדת בית הדין לעבודה, בליווי מוסיקלי של אנסמבל קונסרבטוריון הסדנא בירושלים. 

את המפגש חתמנו בהרצאתה של אשת התקשורת סיוון רהב מאיר, על חוסן, תקשורת ומשפחה בימים אלו.

תודה לעו”ד ארקדי אליגולאשוילי, יו”ר פורום ועדות כללי, ועו”ד שיפי גיטלמן, יו”ר משותף ועדת בוררות וגישור על התרומה הרבה להצלחת האירוע. 

יישר כח גדול ללילך אמור ונטע אורגד ריינר מצוות המחוז על הפקת האירוע והדאגה לכל הפרטים.

חנוכה שמח